Попри повномасштабну війну та суспільний запит на духовну незалежність, в Україні продовжує існувати велика кількість громад, що належать до структури, відомої як Українська Православна Церква (Московського патріархату) (УПЦ МП). Її присутність залишається однією з найгостріших релігійних тем, що викликає суперечки як всередині церковного середовища, так і на суспільному рівні. З одного боку – це громади, де десятиліттями молилися люди. З іншого – питання зв’язку з російським церковним центром, що відкрито підтримує агресію проти України, викликає закономірне обурення.
У цьому контексті виникає важливе й дуже практичне запитання: чи є гріхом залишатися парафіянином УПЦ МП?
На це запитання відповів настоятель храму ПЦУ Іоанна Богослова в Харкові о. Віктор Маринчак у другому випуску «Духівника Харкова».

Він зауважив, що сам факт відвідування храму УПЦ МП не є гріхом. Людина може ходити до храму Московського патріархату, тому що просто звикла відвідувати саме цей храм.
Варто пам’ятати, що юрисдикція УПЦ МП формально визнається православною спільнотою, а отже, людина може там сповідатися й причащатися, не порушуючи канонів.
«Інша річ, якщо людина, ходячи до православної церкви Московського патріархату, переймається ідеями єдності трьох народів, ідеями ‘руского міра’. Це інша річ. Якщо так, то це безумовно гріх. Тому що це так чи інакше засуджено і Вселенським Патріархом, і нашою Православною Церквою України.» – зауважив священник.
Отже, гріх полягає не в приналежності до парафії, а в прийнятті антиєвангельської, людиноненависницької та агресивної ідеології, яка виправдовує війну та заперечує право українців на існування.Повне відео з відповідями о. Віктора Маринчака на коментарі підписників можна переглянути на Ютуб-каналі «Православних східняків» – https://youtu.be/3yX6f0e-I2w?si=_u0s6PcBkDPMFUD1